MČS 15. 12. 2021

15.05.2023 18:04

Zápis z jednání členské schůze Bytového družstva Doubravická 1305–1307,
konané dne 15. 12. 2021 v Komunitním centru v Praze 4 – Háje – informační deska

Dle prezenčních listin přítomno 60 členů, při vstupu do sálu byla provedena kontrola, zda jsou dodržena anticovidová opatření vlády
1. Zahájení členské schůze, volba mandátové komise a ověřovatelů
Jednání členské schůze zahájil v 19:35 a poté řídil předseda BD p. Š. Skopový.  Přivítal přítomné členy BD, právničku družstva JUDr. Z. Mayerovou, notáře Mgr. O. Demuta a seznámil s programem členské schůze shodným s pozvánkou.
V úvodním slovu seznámil se sdělením správní firmy IKON, že PT předpokládá navýšení cen za teplo a teplou vodu o 25–35 %. PBD se rozhodlo požádat IKON o přepočty záloh a vystavení změnových listů s účinností od 1/2022 současně s upravenou výší plateb do fondů družstva (podle usnesení ČS 2021).
Po zvolení mandátové komise a ověřovatelů zápisu bylo sděleno oznámení mandátové komise o přítomnosti 60 členů družstva. Konstatováno, že ČS je usnášeníschopná v souladu se stanovami.
2. Vyhodnocení a aktualizace plánu investic a větších oprav na roky 2021–2022.
a. Dokončení oprav trhlin, napojení oplechování střechy, likvidace holubího trusu na parapetech u komor;
b. Dokončit výměnu a instalaci nového zvonkového systému a vstupně/výstupního zabezpečovacího systému;
c. Výměna radiových indikátorů topení a bytových vodoměrů firmou TECHEM vzhledem k ukončení jejich životnosti a konce platnosti jejich ověření;
d. Zadat zpracování projektové dokumentace úprav portálů;
e. Zadat provedení revize jižní a severní fasády domu;
f. Vyzvat firmu LUKOR k zpracování cenové nabídky na úpravu podlah v technickém podlaží a v komorách v 5. a 9. patře;
g. Provést výměnu osvětlení ve společných prostorách domu (sklepy, komory, sušárny, aj.) mimo schodiště a patra;
h. Zadat firmě PROKLIMA montáž předokenních rolet na okna ve fasádě východ, jih, západ – mimo lodžie, se systémem základního ovládání, pokud bude chtít člen družstva ovládání dálkové, tak si rozdíl ceny mezi základním a dálkovým doplatí u firmy.
i. Nezbytné opravy zajišťovat PBD v souladu se stanovami
Návrh přednesl J. Křenek, k návrhu nebyly připomínky, schválen jednomyslně
3. Projednání a schválení úprav stanov družstva v souvislosti s novelami zákonů:
Předseda zrekapituloval průběh přípravy nových stanov.
• Návrh úprav připravilo představenstvo ve spolupráci s JUDr. Z. Mayerovou
• Dne 29. 11. 2021 zveřejněn na webu družstva a současně předán do schránek členů družstva návrh stanov ke schválení na mimořádné ČS spolu s pozvánkou (včetně programu) na mimořádnou ČS.
V diskusi byly zodpovězeny dotazy týkající se formy předložených stanov a nutnosti provedení změn. V následujícím hlasování byly nové stanovy schváleny.
Schváleno pro: 57 hlasů, proti: 0 hlasů, zdržel se hlasování: 3 hlasy.
Po skončeném hlasování se s přítomnými rozloučil notář Mgr. O. Demut.
4. Výhody a nevýhody převodu bytů do osobního vlastnictví
JUDr. Mayerová přednesla souhrn výhod a nevýhod jednotlivých typů vlastnictví, objasnila jejich podstatu a nastínila pravidla a rozsah činností spojených s rozhodnutím o přeměně družstva a převodu bytů do vlastnictví členů.
V diskusi byly tyto otázky dále objasněny. Na návrh pí. Kortusové bylo zjištěno, že z přítomných členů jich má 20 zájem o převod.
Byl přednesen návrh, aby představenstvo anketním způsobem zjistilo zájem členů o převod bytů do osobního vlastnictví a na ČS 2022 předložilo návrh dalšího postupu. Tento požadavek byl zařazen do návrhu usnesení
5. Usnesení členské schůze – návrh přednesl J. Křenek,
A. Členská schůze schvaluje:
1. Vyhodnocení a aktualizaci plánu investic a větších oprav na roky 2021–2022
Schváleno pro: 60 hlasů, proti: 0 hlasů, zdržel se hlasování: nikdo
2. Členská schůze podle bodu 4 programu schvaluje nové znění stanov bytového družstva
Schváleno pro: 57 hlasů, proti: 0 hlasů, zdržel se hlasování: 3 hlasy
B. Členská schůze ukládá:
1. PBD – zjistit anketním způsobem zájem členů o převod bytů do osobního vlastnictví a na ČS 2022 předložit návrh dalšího postupu          
2. PBD – zařadit do programu jednání představenstva všechny diskusní příspěvky z dnešní schůze a zajistit jejich řešení. Na nástěnkách vyvěsit zápis z této členské schůze, včetně vyhodnocení případné diskuze. Termín: 31. 1. 2022
Oba body schváleny pro: 60 hlasů, proti: 0 hlasů, zdržel se hlasování: nikdo
6. Jednání členské schůze ukončil předseda BD p. Skopový s poděkováním všem přítomným za aktivní přístup.
 

Vyhledávání